اعتراض حق‌التدریس‌ها موجب استفساریه مجلس؟!  | سامانه استخدام ایرانسامانه استخدام ایران، سامانه جامع اینترنتی است که استخدام های دولتی و غیر دولتی را به صورت رسمي منتشر می نماید.

تمامي استخدامها ,فعال و داراي اعتبار هستند و آگهي هاي منقضي شده نمايش داده نمي شوند
سامانه استخدام ايران موسسه کاريابي نيست و هيچگونه فعاليت کاريابي ندارد
اعضاي تکميل عضويت کرده مي توانند نمونه سئوالات آزمونها را رايگان و با ارزشي بيش از 500.000 ريال دانلود نمايند
آگهي استخدام

آگهي استخدام
اعتراض حق‌التدریس‌ها موجب استفساریه مجلس؟! 1394-07-29 | بازديد : 1325

نیروهای حق‌التدریسی که طی سال‌‌های 79 تا 91 با آموزش و پرورش همکاری داشتند، نسبت به مصوبه اخیر مجلس درخصوص تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی معترضند، حالا نمایندگان مجلس با تهیه استفساریه‌ای به‌دنبال اصلاح قانون در جهت رفع مشکلات این افراد هستند.به گزارش خبرنگار اجتماعی نیروهای حق‌التدریسی که طی سال‌های 79 تا 91 در آموزش و پرورش فعالیت می‌کردند با ارسال نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی نسبت به عدم تعیین تکلیف آنها در مصوبه اخیر مجلس و عدم جذب حق‌التدریسی همانند مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی معترضند.
در نامه این افراد خطاب به نمایندگان مجلس آمده است:‌ ما نیروهای حق التدریس دارای سابقه، کد پرسنلی و ابلاغیه هستیم که قبل از مصوبه 26 مهر سال 91 با آموزش و پرورش همکاری داشتیم اما مصوبه اخیر مجلس (تبصره 10 ماده 17 قانون حق التدریسی مصوب مورخ 28 مرداد 94) فقط در مورد نیروهای پیش‌دبستانی و شرکتی به تصویب رسید و در آن اسمی از نیروهای حق التدریسی که دارای سابقه همکاری با آموزش وپرورش بوده‌اند، برده نشد.
تعدادی از نمایندگان مجلس در واکنش به اعتراضات این گروه از افراد استفساریه‌ای را برای الحاق به قانون مصوب مجلس تهیه کرده‌اند.
رحمت‌الله نوروزی نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی که این استفساریه را تهیه کرده است در این خصوص گفت:‌ استفساریه قانون الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش را با امضای 81 نماینده مجلس شورای اسلامی تنظیم کرده‌ام که تحت عنوان طرح دوفوریتی به مجلس ارائه می‌شود.
در متن این استفساریه آمده است:‌ با عنایت به تصویب قانون الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش و در تاریخ 28 مرداد در تبصره 10 الحاق موضوع ماده واحده این قانون، سهم نیروهای حق‌التدریس قبل از 26 مهر سال 91 و نیروهای بهداشت لحاظ نشده است و رشته‌های مرتبط باعث حذف شدن بسیاری از نیروهای کارکشته شده است لذا انتظارات قانون در رفع مشکلات این نیروها برآورده نمی‌شود.
پیش از این سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درخصوص مشکل این افراد به تسنیم گفته بود:‌ مصوبه‌ای که مجلس تصویب کرده درباره پیش‌دبستانی‌ها و نیروهای شرکتی است ولی هم‌اکنون با گروهی از حق‌التدریسی‌ها مواجهیم که می‌گویند نسبت به پیش‌دبستانی‌ها صاحب حق‌تر هستند اما این حرف را باید به نمایندگان مجلس بزنند.
طبق گفته‌های بطحایی،‌ آموزش و پرورش بر اساس مصوبه مجلس فقط می‌تواند از بین مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی اقدام به جذب حق‌التدریس کند و نیروهای شرکتی نیز باید شرایطی را که در قانون مصوب مجلس آمده است داشته باشند.
این در حالی است که جمعی از مربیان پیش‌دبستانی و عمدتاً گروهی که رشته تحصیلی آنها مرتبط نیست، نسبت به عدم جذب توسط آموزش‌ و پرورش معترضند البته برخی از نمایندگان مجلس همچون جبار کوچکی‌نژاد به آموزش و پرورش پیشنهاد داده‌اند تا کمبودهای خود در بخش مربی ورزش، بهداشت و مشاور را با پرداخت حق‌التدریس به مربیان پیش‌دبستانی برطرف کند.
محمد حسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به پیشنهاد این نماینده مجلس به تسنیم گفت: سیاست آموزش و پرورش مبنی بر این است که از مربیان پیش‌دبستانی با توجه به نیاز خود،‌ جنسیت و رشته تحصیلی به‌صورت حق‌التدریس صرفاً در کلاس درس استفاده کند. اولویت ما استفاده از مربیان پیش‌دبستانی در کلاس درس است و تصمیمی مبنی بر استفاده از مربیان پیش‌دبستانی در بخش‌‌های دیگر به‌عنوان مربی بهداشت، تربیت بدنی یا مشاور نداریم چرا که امکانات بودجه‌ای به ما اجازه پرداخت حق‌التدریس در این بخش‌ها را نمی‌دهد.

اعتراض  حق‌التدریس‌ استفساریه مجلس  سامانه استخدام ايراناشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در تلگرام    اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :
  (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام